Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 
Pro zobrazení cen produktů s Vaší věrnostní slevou se nejprve PŘIHLASTE ke svému ZÁKAZNICKÉMU ÚČTU.
 
  
 
Jsme i na Facebooku

Oblíbené produkty

Vaše cena 98,00 Kč
Skladem NENÍ

24. 11. 2016

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI JEDLOU A PRACÍ SODOU ?

Často se nás ptáte, jaký je rozdíl mezi jedlou a prací sodou, mezi prací sodou práškovou a krystalickou a proč je lehká prášková soda účinnější než ta krystalická.

 

!!! POZOR !!!
 
Nepleťte si prací sodu se sodou jedlou.
I když na první pohled vypadají skoro stejně, prací soda dráždí oči i dýchací cesty a rozhodně není vhodné ji používat k úklidu, koupelím nebo osobní hygieně.
Prosím nenahrazujte tedy jedlou sodu tou prací a naopak.

 

JEDLÁ SODA = SODA BICARBONA, neboli Hydrogenuhličitan sodný
 
Kromě toho, že je součástí kypřícího prášku do pečiva a užívá se např. při potížích s pálením žáhy (proto jedlá), je to víceúčelový a univerzální pomocník při úklidu domácnosti a výrobě domácí kosmetiky.
 
 
K ČEMU SE POUŽÍVÁ JEDLÁ SODA?
  • V kombinaci s horkou vodou, octem či kyselinou citronovou vyčistí téměř jakoukoliv odolnou špínu či mastnotu.
  • Výborně pohlcuje pachy (ať už z bot, pelíšků domácích mazlíčků, ledničky, dřevěných kuchyňských prkének atd.)
  • Je možno ji použít k výrobě domácích deodorantů, bělícího prášku na zuby, k odstranění odolné špíny z rukou, k domácí lázni na odkyselení organismu a zjemnění pleti a pokožky.
  • Jedlou sodu je možno použít i na praní, ale POZOR, zejména u bílého a světlého prádla může zapříčinit jeho zašednutí, na praní tedy raději používejte sodu prací.
 
Soda Bicarbona v našem e-shopu
 

 

 

PRACÍ SODA neboli Uhličitan sodný
 
Na trhu je možno setkat se se dvěma druhy, buď s prací sodou krystalickou, nebo lehkou, práškovou (právě tu najdete v naší nabídce).
Chemické složení obou sod je stejné, jen soda lehká, jemně mletá prášková, je účinnější než soda krystalická právě díky tomu, že je velmi jemně namletá, stačí jí až 3x menší množství a tím je možno snížit její dávkování.
 
 
K ČEMU SE POUŽÍVÁ PRACÍ SODA?
  • namáčení špinavého, zamaštěného a zapáchajícího prádla před praním
  • Ke změkčení vody – přidáním prací sody do pračky (dávkujte do zásobníku na prací prášek) dojde ke změkčení vody a tím k ochraně topného tělesa i ostatních částí pračky před usazováním vodního kamene.
  • Díky tomu, že změkčuje vodu, zvyšuje účinnost (nejen) ekologických pracích prášku a gelů, je tedy možno snížit dávkování pracích prostředků.
 
Prací soda v našem e-shopu
 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ